dziewczynka komunijna w lawendzie

Prezenty na Komunię Świętą – 10 oryginalnych propozycji

/
11 marca 2021

Oryginalne prezenty na komunię dla chłopca i dziewczynki

Wiosna na dobre zagościła za naszymi oknami, przynosząc cudowną aurę budzącej się do życia przyrody. Pochmurne zimowe dni powoli odchodzą w zapomnienie za sprawą ciepłych promieni słonecznych, które z dnia na dzień spędzają z nami coraz to więcej czasu. Myśląc o wiośnie, do głowy przychodzą nam same ciepłe skojarzenia – magia świąt wielkanocnych spędzonych w gronie rodzinnym oraz to cudowne uczucie spokoju i nadziei.

To również czas innych ważnych uroczystości religijnych, w tym pierwszej Komunii Świętej. Jeżeli zostałeś zaproszony na tą uroczystość, z pewnością już teraz zastanawiasz się, jaki prezent na komunię wybrać, by wyróżnić się spośród tłumu i podarować malcowi oryginalną pamiątkę na długie lata. Przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik pozwalający rozwiać wątpliwości – oto kilka ciekawych propozycji na prezent komunijny dla chłopca i dziewczynki.

Prezenty na komunię dla dziewczynki i chłopca

Cóż… musimy śmiało powiedzieć, że na przestrzeni lat, tradycja wręczania upominków z okazji pierwszej Komunii Świętej znacząco się zmieniła. Niegdyś decydowano się jedynie na symboliczne upominki. Pamiętano, iż najważniejszym wydarzeniem w tym dniu jest pierwsze spotkanie z Jezusem Chrystusem, który przychodzi do serca malca w postaci Eucharystii, by napełnić je miłością i niezłomną siłą wiary. 

Dziś – prym wiodą drogie prezenty komunijne. Liczne kosztowności oferowane dziecku w dniu Komunii Świętej nie są niczym niezwykłym. Rzadko decydujemy się również na organizację obiadu komunijnego w domu, w większości przypadków wybieramy restaurację, a liczbę gości uczestniczących w tym wydarzeniu można by porównać do małego wesela.

Prezenty komunijne wybierane najczęściej

Prezent na komunię dla dziewczynki lub chłopca musi być dogłębnie przemyślany, dlatego też nad tym co kupić zastanawiamy się już kilka miesięcy wcześniej. Najczęściej jednak, spośród szeregu możliwości wybieramy następujące rozwiązania:

  • aparat fotograficzny,
  • smartfon lub tablet,
  • laptop,
  • konsola do gier,
  • deskorolka z napędem elektrycznym,
  • dron,
  • quad

i inne.

Oryginalny prezent na Komunię Świętą

Kosztowne, nowoczesne prezenty co prawda budzą zachwyt i fascynację, jednak w większości przypadków zapał ten szybko mija, a dziecko zaczyna marzyć o nowym gadżecie – “Mamo, bo Jacek ma takiego fajnego Iphone’a, ja też bym chciał”.

Oryginalny i wyjątkowy prezent wcale nie musi kosztować kroci, a nawet po wielu latach przywoływać będzie piękne wspomnienia i magię tamtych chwil… Mamy dla Ciebie kilka propozycji niepowtarzalnych prezentów na Komunię dla chłopca i dziewczynki.

Złoty medalik z wizerunkiem Matki Boskiej

Złoty medalik z wizerunkiem Matki Boskiej jest symbolem wiary i ufności. Dodatkowo pełni funkcję tarczy obronnej przed nieszczęśliwymi zdarzeniami w życiu dziecka, a następnie osoby dorosłej. To prezent na długie lata, który zawsze przywoływał będzie ciepłe emocje. Na prezent w formie medalika najczęściej decydują się rodzice, dziadkowie bądź rodzice chrzestni.

Oprócz wartości duchowej, Święty Medalik pełni również rolę ozdoby. Elegancko prezentuje się w zestawieniu z każdym rodzajem garderoby. To wyjątkowa propozycja zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki.

Ilustrowane Pismo Święte z imieniem dziecka

Ilustrowane Pismo Święte to symboliczna pamiątka na długie lata. Dla młodego chrześcijanina będzie to ciekawa forma przedstawienia zdarzeń religijnych. W prosty sposób będzie mógł przyswoić wiedzę, która w tradycyjnej pisemnej formie, może być ciężko zrozumiała. Całości oprawy uroku dodaje dodatkowo drukowane imię, na okładce Pisma Świętego.

Ciekawym pomysłem jest również podarowanie Biblii zamkniętej w drewnianym, ręcznie zdobionym pudełku. Wewnątrz niego, na zamknięciu często znajduje się grawerowana modlitwa, co dodatkowo dodaje specyficznego charakteru temu podarunkowi.

Ręcznie wykonane modlitwy

Ręcznie wykonane, personalizowane modlitwy w drewnianej ramce to idealny prezent na komunię dla dziewczynki lub chłopca. Powieszone w pokoju dziecięcym np. nad łóżkiem, będą codziennie przypominać o modlitwie i sile kontaktu z Bogiem.

Na ręcznie zdobionym tle, możesz umieścić imię dziecka oraz dowolną, wybraną przez siebie modlitwę. To oryginalny prezent na pierwszą Komunię mający wartość sentymentalną oraz dekoracyjną. Modlitwy ozdobne bardzo ładnie prezentują się na ścianie pokoju dziecka i świetnie wkomponowują się w każdy styl wnętrza.

Różaniec

Chrześcijanie, odmawiając modlitwę różańcową, za pośrednictwem Najświętszej Maryi Panny proszą o rozmaite łaski. Nie ulega wątpliwości, iż Różaniec ma w sobie niewytłumaczalną moc, która strzeże posiadacza i dodaje siły w trudnych momentach życiowych. Taki prezent na komunię ma swoją nieocenioną wartość, którą każdego dnia można odkrywać na nowo.

Pamiątkowy album na zdjęcia

Na uroczystości pierwszej Komunii Świętej z pewnością robione będą zdjęcia – przez profesjonalistę lub członka rodziny. Pamiątkowy album stylizowany właśnie na tę okoliczność będzie więc pomysłem idealnym. Po jakimś czasie wywołane fotografie będzie można umieścić właśnie w takiej oprawie, dzięki czemu wszystkie znajdą się w jednym miejscu. Nawet po wielu latach, będzie można otworzyć księgę i wrócić pamięcią do tych wyjątkowych chwil, zapisanych na kartach fotografii.

Wśród proponowanych przez sprzedawców wzorów, znajdują się albumy personalizowane, zawierające imię dziecka oraz specjalnie wybraną modlitwę.

Metryczki 3D

Personalizowane, ręcznie wykonywane metryczki 3D to wyjątkowa propozycja prezentu na Pierwszą Komunię Świętą. Metryczki mogą zawierać dowolne, wybrane przez zamawiającego elementy, a w tym między innymi zdjęcie oraz imię dziecka ułożone z ozdobnych drewnianych liter, datę wydarzenia, wyszywane części garderoby i inne. Elementy dekoracyjne usytuowane zostają na wysokiej jakości papierze dekoracyjnym, a kunsztu kompozycji dodaje drewniana, elegancka ramka.

Metryczki 3D na Komunię Świętą wykonywane są w różnych wersjach kolorystycznych – dla chłopca lub dziewczynki. Stanowią niepowtarzalną pamiątkę oraz piękną ozdobę domu, która nawet po upływie dłuższego czasu posiadać będzie wyjątkową wartość emocjonalną.

Ikona z wizerunkiem Świętej Rodziny

Obraz lub ikona z wizerunkiem Świętej Rodziny to niemal obowiązkowy element każdego chrześcijańskiego domu. Wieszana jest zazwyczaj w honorowym miejscu, by strzec i otaczać rodzinę ochronnym rodzicielskim płaszczem.  Taki prezent na komunię będzie więc doskonałym rozwiązaniem i pamiątką, która nie straci na swojej wartości duchowej. Prezent otrzymuje dziecko, jednak przy odpowiednim zachowaniu, obraz przetrwa nawet kilkadziesiąt lat, zajmując ważne miejsce w życiu jego przyszłej rodziny.

Zegarek

Niegdyś ofiarowanie zegarka na komunię było niemal tradycją. Któż z nas nie słyszał opowieści starszych członków rodziny, którzy z żarliwością wspominają chwilę swojej pierwszej Komunii Świętej i prezentów w postaci czasomierza lub roweru. Taki prezent możesz wybrać w dowolnej kwocie – tańsze lub nieco droższe egzemplarze, w zależności od chęci. Zegarek to idealny prezent na komunię dla dziewczynki i chłopca.

Oryginalna skarbonka

To oryginalny prezent na komunię, który pozwoli dziecku nauczyć się planować wydatki. Skarbonka stanie się dodatkowo funkcjonalnym elementem wystroju wnętrz, który zachęcał będzie wizją kwoty nagromadzonej na zakup wymarzonego gadżetu.

Skarbonka na komunię może być wykonana z drewna, metalu lub szkła – wedle życzeń. Dodatkowo może zawierać spersonalizowane elementy takie jak np. imię dziecka czy zachętę do odkładania pieniążków w postaci wierszyka, czy krótkiego cytatu.

Spersonalizowany kuferek na biżuterię

Jest to propozycja bardziej dla dziewczynek niż chłopców, jednak sprawdza się idealnie. Mała “strojnisia” będzie mogła schować w kuferku wszystkie swoje skarby i pamiątki. Szkatułka może zostać wykonana na zamówienie z dowolnego materiału, w tym np. modnego drewna. Uroku dodadzą jej z pewnością personalizowane elementy. To wyjątkowy prezent na komunię i fajna ozdoba pokoju dziewczynki.

Podsumowanie

Propozycji oryginalnych prezentów na komunię jest bez liku. Możemy wybierać spośród wariantów droższych lub nieco tańszych. Pamiętajmy jednak, że w tym wyjątkowym dniu najważniejszym jest moment Eucharystii i przyjęcia przez dziecko do swojego serduszka Jezusa Chrystusa – żadne prezenty nie powinny stłumić wyjątkowości tej chwili.

MamaMetryczka

Jestem młodą mamą, którą od zawsze pasjonowały ręczne robótki, więc postanowiłam stworzyć miejsce, gdzie każdy rodzic znajdzie dekoracje, akcesoria dla dzieci i niemowląt, modne dodatki do każdego typu wnętrz. Pasjonatka rękodzieła, ciekawa świata i nowych odkryć. Szczęśliwa MamaMetryczka realizująca swoje pasje!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publiczny